Teknoloji

PlayStation 5’e kulaklıkları saklayıp şarj edebilen DualSense geliyor

Sony yakın zamanda kablosuz kulaklıkları saklayıp aynı anda şarj edebilen bir PS5 kontrol cihazının patentini aldı.

Denetleyicide, kulaklıkların saklanmak üzere yerleştirilebileceği bir çift yuva bulunacak. Dock ayrıca kulaklıkları şarj edebilecek ve bunları bir konsolla eşleştirebilecek.

Şirkete göre kontrol ünitesini kulaklık kılıfı ve şarj cihazı olarak kullanmak, diğer iki cihazı yönetme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kulaklıkların kontrol ünitesinin içinde saklanması, kullanıcılara kulaklıklar ile kontrol ünitesi arasında özel bir düşük gecikmeli ses bağlantısı sağlayacak ve kulaklıkların mikrofonları veya hoparlörleri ile kontrol ünitesi arasındaki iletişimi kolaylaştıracaktır. Ayrıca kullanıcının takip etmesi gereken cihaz sayısı da azalacaktır.

Kontrolörün son tasarımı henüz tamamlanmadı. Patent, yuvaların nereye yerleştirileceğine dair birden fazla konsept gösteriyor.

Patente 7 Nisan 2022’de başvuru yapıldı ve geçen hafta yayınlandı. Bu yılın başlarında Pulse Explore kulaklıklarının piyasaya sürülmesiyle birlikte, yakında Sony’nin tescilli kulaklıklarını gizleyecek yeni bir PS5 denetleyicisinin piyasaya sürülmesini görme ihtimalimiz var. Bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülecek PlayStation Erişim DenetleyicisiHakkındaki duyuruyu daha önce görmüştük.

Patentin nihai ürünün piyasaya sürüleceği anlamına gelmediğini unutmamak önemlidir. Sony’nin DualSense kontrol cihazının nispeten sınırlı pil ömrü göz önüne alındığında, bu pek pratik bir fikir olmayabilir ancak potansiyeli vardır.

caglayancerit-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu